Free songs
Arokem Su Arıtma ve Kimya San. Tic. Ltd. Şti. l SiteMap l
Arokem Su Arıtma ve Kimya San. Tic. Ltd. Şti.
İstanbul: 0216 394 80 70
 

Filtrasyon

Çalışma Prensibi: Sudaki katı partiküllerinin, renk, koku ve ağır metal iyonlarının, çeşitli filtre elemanlarından geçirerek sudan uzaklaştırılması işlemidir.

Tüm sularda en belirgin kirlenme parametresi olan bulanıklık; suda askıda katı madde, organik madde, silis, tortu gibi etkenlerden meydana gelmektedir.Bu kirleticiler arasında belirgin bir çapa sahip olanları multimedya filtrasyon üniteleri ile arıtırız.
ÜRÜNLERİMİZ
Kum Filtresi: Kum  filtrelerinde su, filtre içerisine konulan çeşitli çaplardaki kum ve çakıl katmanlarından uygun hızda geçirilerek kirliliklerinden arındırılır. Böylelikle  kendisinden sonra monte edilecek bütün sistemlerin korunması gerçekleşir.
Kum filtrelerinde ters yıkama işlemi, zamana veya basınç farkına göre tam otomatik olarak yapılabilir.
Aktif Karbon Filtresi: Aktif karbon filtrelerinde kullanılan yüksek kaliteli aktif karbon minerali,  suda bulunan veya bulunması muhtemel bütün tat, koku, renk, klor ve klor bileşikleri ile organik maddelerin giderilmesini sağlar.
Tanklar: Büyük kapasiteli sistemlerde epoksi boyalı karbon çelik veya galvaniz kaplı sac kullanılmaktadır. Düşük kapasiteli sistemlerde ise FRP tank tercih edilmektedir.
Kontrol ve Otomasyon Sistemi: Kum filtresi ve aktif karbon filtresi sistemlerinde kontrol mekanizmaları, vanalı manuel sistemlerden, tam otomatik kontrol valflerinden veya PLC kontrollü otomasyon ünitelerinden oluşmaktadır. Kontrol valfleri olarak Fleck, Sieta veya Autotrol marka valfler tercih edilmekte olup, bu valfler zaman ve debi değerine bağlı olarak rejenerasyon işlemlerini yaparlar. PLC kontrollü otomasyon ünitelerinde ise pnömatik, hidrolik veya elektrik aktüatörlü vanalar kullanılarak rejenerasyon işlemi zamana ve debiye bağlı olarak yapılabilmektedir.

DİĞER FİLTRE TİPLERİ
• Seperatör Filtre
• Torba Filtre
• Her Tip ve Boyutta Kartuş Filtre
• Tam Otomatik Ters Yıkamalı Filtreler
UYGULAMA ALANLARI
• Buhar kazanı ve soğutma kulesi besi suyunun ön arıtımında
• İçme ve kullanma sularının tortu gideriminde
• Endüstriyel proses sularının ön arıtımında
• Ters ozmos sistemlerinin ön arıtmasında

 


Su ve Atık Su Sistemleri İçin Teklif AlabilirsinizTeklif İste →